Teminat İşlemleri
Para Yatırma & Çekme İşlemleri
Halk Yatırım nezdinde FX hesabı açan yatırımcılar işlem yapabilmeleri için hesaplarında nakit teminat bulundurmak zorundadır. FX işlemleri için Halk Yatırım sadece USD bazında nakit teminat kabul etmektedir.

Yatırımcılar, para yatırmak için Halk Yatırım A.Ş.’nin Halbank nezindeki ilgili hesabına transfer yapılabilirler.İlgili bakiye TL ise Halkbank cari döviz kurundan USD’ye çevirerek teminat olarak kabul edilir.

Yatırımcılar, para çekmek için müşteri talimatı ile FX hesabından ilgili bakiyeyi belirleyeceği hesaba transfer edebilir. Paranın USD harici bir para birimi olması durumunda ilgili bakiye Halkbank cari döviz kurları dikkate alınarak istenilen para birimine dönüştürülür.
 
Halk Yatırım FX Hesabına Para Yatırmak İçin Hesap Numarası
 
Alıcı Adı : Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
 
Banka : Halkbank
 
Şube : İstanbul Kurumsal Şube (1690)
 
IBAN No : TL    10100018     IBAN : TR27 0001 2001 6900 0010 1000 18
USD  53100015     IBAN : TR92 0001 2001 6900 0053 1000 15
 
Açıklama : Halk Yatırım müşteri numarası ve isim soyisim belirtildikten sonra "FX İşlem Teminat Karşılığı" yazılması gerekmektedir.

 

 
 
Copyright 2014 © Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Kaldıraçlı alım satım işlemleri (FX-Forex) teminat karşılığında kaldıraç ile işlem yapılan bir piyasa olduğundan yüksek oranda risk içerir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce, karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.
www.halkfx.com web sitesinde yer alan bilgiler "Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş." tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Web sayfalarımızda yer alan bilgiler, yatırımcıların kendi oluşturacakları yatırım kararlarına yardımcı olmayı hedeflemiştir. Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım - satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile bunların bağlı olduğu kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.